"Черно море" засили "Локо" към Б група

"Черно море" засили "Локо" към Б група | StandartNews.com

Фенове на "Локо" нахлуха на терена

"Черно море" засили  "Локомотив" (Пловдив) към Б група, след като надви "смърфовете" с 1:0 на "Лаута" в първи мач от 27-ия кръг на "А" от втората шестица.

Двубоят бе белязан с три принудителни смени. Стефан Станчев и Александър Чанович бяха принудително извадени за "Черно море", като на техните места се появиха Слави Сталев и Илия Николов. Радослав Димитров от "Локо" също получи травма и бе заменен от Александър Горанов.

През първата част нямаше нито една чиста възможност пред двете врати, а първият пропуск направиха гостите, след като Живко Петков изпусна да открие, останал сам срещу Скорчев.

Голът за гостите дойде в 68-ата минута. Живко Петков удари топката с глава и изведе Коконов сам срещу Скорчев. Коконов бе точен и донесе трите точки за „смърфовете".

Със спечелените три точки "Черно море" се изравнява с "Левски" - по 41, докато "Локо" (Пд) остава 10-и с 23 - на само шест над зоната на изпадащите.

След мача фенове на "Локо" нахлуха на терена. Недоволните привърженици на "черно-белите", около 50 на брой, имаха претенции срещу главния съдия Ангел Ангелов, най-вече заради малкото допълнително време от 4 минути, което даде, както и за две неотсъдени дузпи. Дежурният делегат на мача записа стриктно в доклада си ситуацията, съобщи Sportal.bg.

Очаква се домакините да бъдат глобени от БФС.