Българин с три световни титли в кикбокса

Българин с три световни титли в кикбокса | StandartNews.com

Емануил Димитров записа историческо постижение в кикбокса. Състезателят на клуб „Иккен" в една година успя да стане първенец на планетата в трите стила на бойния спорт, които се играят на татами. Трите световни титли на Димитров са без прецедент в световния кикбокщс в последното десетилетие.

Сега Емануил се завърна с две първи места в стиловете пойнтфайт и лайт кантакт от шампионата в Дъблин. Преди три седмици той триумфира и на стила киклайт, с което оформи тройния си успех. Сега в ирландската столица Димитров бе най-добър в кат. до 79 кг. В стил пойнтфайт той сломи на финала представителя на домакините от Ирландия Дийн Бари. В стил лайт контакт също в кат. до 79кг. Българинът победи руснака Александър Вернер.

Сребърен медал спечели Дюк Нуамеруе в стил лайт контакт до 84 кг. Той загуби финалната среща от Денис Мартсевич (Русия) само с една точка разлика.

На световното първенство в Дъблин участие взеха 782 състезателя от 64 държави, а конкуренцията бе изключитено силна.
Двамата ни шампиони със съпредседателя на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай Димитър Ангелов (на снимката).