Карамаринов даде старт на европейското по лека атлетика

Карамаринов даде старт на европейското по лека атлетика | StandartNews.com

Първият вицепрезидент на Европейската атлетика и ръководител на БФЛА и АБАФ Добромир Карамаринов откри европейското първенство за юноши и девойки под 18 години в Дьор (Унгария).

Карамаринов говори на площада в красивия унгарски град пред две хиляди членове на отборите и фенове на атлетиката. Той даде старт на първенство в компанията на президента на Унгарската атлетическа федерация Миклош Гюлай и кмета на Дьор – Золт Боркай.

В първенството, което се провежда от днес до 8 юли, участват 1053 млади атлети от 50 страни, а България е представена от 12 състезатели.

Първите ни участници бяха спринтьорите Веселин Живков, Теодор Сопотски и българската шампионка на многобой Виктория Йорданова, които участваха в сериите на 100 м в първта сесия на 5 юли.

Живков зае трето място в първа серия с 10.91 (-1.8) и се класира за полуфиналите. Сопотски отпадна с 11.12 (0.9) като зае 27-а позиция от 41 състезатели.

Йорданова записа 12.75 и не продължи в полуфиналите.