Много усмивки и емоции на Коледния семеен турнир на СК "ДЕМА"

Много усмивки и емоции на Коледния семеен турнир на СК "ДЕМА" | StandartNews.com

За поредна година в елитния спортен столичен комплекс „ДЕМА" се проведе традиционния семеен коледен турнир по тенис. Повече от 40 двойки във всички възрастови групи премериха сили и показаха голяма желание, спортен дух и воля за победа. В надпреварата взеха участие известни играчи от близко минало, състезатели в отбора на купа "Дейвис" за България, държавни шампиони в юношеските формации и изгряващи млади таланти.

При най-малките състезатели до 10 години, победители станаха Анас и Сара Маздрашки, които на финала победиха представителите на СК "ДЕМА" – Дани и Мина Шопови. На 3-то място завършиха Васил и Ивайло Дечеви.

При 14 годишните – победители отново станаха Ивайло, който този път игра със своя баща Емил Дечев, а втори Николай и Симона Илиеви. Tрети се наредиха Борис и Александър Цветкови.

През втория ден, Красимир и Джордж Лазарови убедително спечелиха всички мачове и завършиха на 1-во място при 12 годишните. По-големият син на Краси – Алекс (също състезател на СК "ДЕМА") е голям наш талант и завършва годината под 599-то място в света при мъжете. Втори останаха Елина и Константин Буюклиеви, а на трето място – Никол Чакмакова и Диана Иванчева, както и двойката Габриела и Явор Митеви.

В последната група при най-големите, 1-ви завършиха професионалистите Габриела и Алекс Мартински, които на финала победиха други представители на СК "ДЕМА" – Емил и Георги Александрови. На 3-то място останаха бившите шампиони Цветан Михов, който отново участва с неговия братовчед Димитър Белберов. Цецо е бивш юношески държавен шампион, с престижно образование в Щатите, както част отнационалния отбор във всички възрастови група на страната. На 3-то място още се класираха и други представители на СК "ДЕМА" в лицето на Боян Динев и Светослав Ермаков.

Всички участници получиха награди - чай за по-малките и греяно вино за по-големите. А финалисите освен грамоти, получиха и различни други награди от партньорите на СК "ДЕМА": Биодерма – предоставиха висок клас козметика за деца и възрастни, Винарна Бонония Естейст, както и фирма за компютърни виоде игри – Пулсар.