"Отбор без държава" спечели олимпийската титла в хокея на лед

"Отбор без държава" спечели олимпийската титла в хокея на лед | StandartNews.com

"Златото беше спечелено от отбор без държава". Това беше заядливият коментар на "Ню Йорк поуст" след финала в мъжкия хокей на лед, в който Обединеният отбор на руските атлети победи Германия с 4-3 след продължения.

Това е първо олимпийско злато за руски хокеисти от игрите в Албервил през 1992 г.

Вячеслав Войнов откри в 20-та минута, но девет по-късно Феликс Шутс изравни. В 53-ата минута Сборная поведе в резултата след гол на Никита Гусев, но германците се върнаха в мача чрез Доминик Кахун. Драмата бе пълна и 45 секунди преди края Никита Гусев изравни. В продължението Кирил Капризов отбеляза победния гол за Русия. Германия вдигна сребърните медали, докато Канада грабна бронза.

След победата обединеният отбор изпя руския химн и се закани да развее русикя флаг и на церемонията по закриването, въпреки че получи забрана от МОК. "Ако те не ни дават, ние сами трябва да го направим", обяви "Спорт експрес".