Рекорд на маратона в Стара Загора

Рекорд на маратона в Стара Загора | StandartNews.com

Хиляди старозагорци и гости на града станаха свидетели на поредното трето издание на Маратон Стара Загора в който стартираха атлети от 17 нации. Той даде старт и на поредната верига от маратони, обединени под мотото „Бягането като начин на живот". Организатори са Община Стара Загора, ММС, БОК, Асоциация „Спорт в свободното време", СКЛА "Берое", СК "Ракета" и БФЛА.

Шампион при мъжете е Ахмет Насеф (Ит) - 2:23,07 ч, а първи при жените победи Рут Матебо (Кен) с 2:48,11 ч.
В полумаратона, който бе и валиден за държавното първенство стартираха 80 атлети от 31 клуба. Победата взе с резултат от световна класа Хилари Кипахумба (Кен) - 1:04,46 мин.

Шампион на България е Исмаил Сенанджи (Евър Варна) - 1:07,04 мин, а при дамите Маринела Нинева (Локо Дряново) - 1:20,20 ч, а призьорите бяха наградени от главния организатор Анатоли Илиев.

Всеки участник получи рекламна тениска, а успешно завършилите дистанциите 42 км, 21км и 10.5км бяха отличени и с медал за участие като спомен от събитието, имаше и парични премии за ветераните. Чрез томбола участниците получиха много предметни награди.