Освиркаха Роналдо преди Златната топка

Освиркаха Роналдо преди Златната топка | StandartNews.com

„Реал" се изложи, а Кристиано Роналдо за пореден път беше освиркан – броени дни, преди да получи четвъртата си Златна топка, ако се вярва на прогнозите. Белия балет се препъна с 2:2 с „Борусия" Дортмунд на „Сантяго Бернабеу" и остана втори в своята група в Шампионската лига. Карим Бензема изведе „Реал" напред с 2:0, но Пиер-Емерик Аубамеянг и Марко Ройс 2 минути преди края изравниха. А в 79-ата минута при 2:1 Роналдо вече не издържа на дюдюканията по свой адрес - този път, защото не успя да обработи една топка, и с жест с ръка помоли трибуните за спокойствие и тишина. Въпреки че изпусна победата, „Реал" удължи серията си без загуба в евротурнирите на 34 мача. А „Борусия" записа нов рекорд по най-много вкарани оглове от един отбор в груповата фаза – 21.

След мача треньорът Зинедин Зидан защити Роналдо. „Феновете на „Реал" очевидно са много взискателни, обясни той. - Така ще бъде винаги, но въпреки всичко Роналдо игра добре и имаше голови положения, така че не заслужаваше да бъде освиркван."