Григор бие с драматичен обрат в Шанхай

Григор бие с драматичен обрат в Шанхай | StandartNews.com

Григор Димитров показа характер и постигна изключително драматична победа срещу Райън Харисън в първия си мач в турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай. Българският тенисист спаси три поредни мачбола в тайбрека на решителния трети сет и спечели с 3:6, 6:3, 7:6 (6) след 153-минутна битка.

Двубоят премина през много драма и инфарктни моменти. Димитров загуби първия сет, изоставаше с 2:4 в третия, а след това изглеждаше обречен при 3:6 в тайбрека. Той обаче демонстрира железни нерви в края на двубоя и спечели пет последователни точки, за да стигне до четвъртата си победа от пет мача с Харисън.

За пръв път в своята кариера 26-годишният българин достига до третия кръг в Шанхай. В предишните си пет участия той четири пъти отпадаше във втория и веднъж в първия.

В опит да се класира за четвъртфиналите световният номер 9 ще се изправи срещу друг американец - поставения под №10 Сам Куери или преминалия през квалификациите Франсис Тиафо.