Мъри спечели титлата в Париж

Мъри спечели титлата в Париж | StandartNews.com

Британецът Анди Мъри, който от утре ще оглави световната ранглиста по тенис, спечели за първи път в кариерата си турнира от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 4,3 млн. евро. Той се наложи на финала над Джон Иснър от САЩ с 6:3, 6:7(4), 6:4 след 2 часа и 17 минути игра, пише bTV

Двукратният олимпийски шампион спаси всичките шест възможности за пробив на съперника си в мача, което му донесе 19-а поредна победа.

Мъри спечели сервиса на съперника за 4:2 по пътя си към успеха в първия сет, но във втората част се стигна до тайбрек, в който американецът успя да изравни резултата.

Решаващата трета част вървеше равностойно, но британецът успя да пробие в десетия гейм и заслужи 14-а титла от сериите "Мастърс" и общо 43-а в кариерата си.