"Ролан Гарос" стана "Надал Гарос"

Испанецът размаза Вавринка за рекордната си десета титла

"Ролан Гарос" стана "Надал Гарос" | StandartNews.com

Рафаел Надар се превърна в абсолютен господар на "Ролан Гарос". Испанецът триумфира за рекорден десети път в историята на надпреварата в Париж. 2 часа и 5 минути му бяха нужни, за да пречупи Станислав Вавринка - 6:2, 6:3, 6:1.

Така Надал ще де изкачи на второ място в класацията на ATP през идната седмица. Рафа вече има 15 титли от турнири в Големия шлем и остави зад себе си американската легенда Пийт Сампрас (14).

Постижението му в Париж е уникално, защото от 81 мача има само 2 загуби -  от Робин Сьодерлинг (2009, четвърти кръг) и Новак Джокович (2015, четвъртфинал).

Десетата титла на "Ролан Гарос" направи Надал недостижим и в още едно отношение. Той е първият тенисист в света, който има по 10 победи в три турнира, след като пред този сезон закръгли и успехите си в Монте Карло и Барселона.