Националите започнаха приключението в Япония с победа

Националите започнаха приключението в Япония с победа | StandartNews.com

Мъжкият национален отбор по волейбол победи с 3:0 (25:14, 25:21, 29:27) домакините на третия турнир от Лигата на нациите - Япония.

Пламен Константинов заложи на състав Николай Учиков, Георги Сеганов, Николай Пенчев, Валентин Братоев, Светослав Гоцев, Виктор Йосифов и либерото Теодор Салпаров.

След неуспешния уикенд в София, когато "лъвовете" записаха 3 загуби, този път момчетата започнаха кампанията по отличен начин.

В първия гейм двата тима тръгнаха равностойно, а до първото техническо прекъсване българите натрупаха комфортна преднина от 5 точки след добри изяви на Николай Пенчев и Валентин Братоев. До края на частта "лъвовете" не допуснаха изненада и успяха само да увеличат предимството си до 25:14.

Домакините се опълчиха във втората част, но и това не бе достатъчно. При второто техническо прекъсване японците водеха с 16:14, но добри изяви на Братоев и няколко грешки на противниците донесоха преднина от 2:0 за "лъвовете".

Третият гейм бе най-равностоен. До края резултатът се движеше точка за точка. В последните точки Светослав Гоцев и Братоев направиха добри атаки и донесоха трета победа за българския тим.

Утре (9 юни) националите играят срещу Италия.