ФИНАЛЪТ: Световното по художествена гимнастика приключва

ФИНАЛЪТ: Световното по художествена гимнастика приключва | StandartNews.com

Неделя е последния ден от световното първенство по художествена гимнастика. Домакин е София.

На финалите при ансамблите участват първите осем отбора на всяко съчетание според подреждането от квалификациите. Надпреварата ще бъде закрита с гала спектакъл в зала „Арена Армеец".

350 гимнастички от 61 държави участваха в състезанието. Нашите индивидуални състезателки спечелиха сребро в отборната надпревара. А в събота българският ансамбъл се класира трети в многобоя. Грациите ни в състав Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова изиграха добре съчетанията си, но допуснаха и неточности както на три топки и две въжета, така и на пет обръча.

Финалите са на два уреда, за които българският тим се класира, така че момичетата имат шанс за още отличия.